Zwroty i reklamacje

POUCZENIE O PRAWIE ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Zgodnie z art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta, Konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, a taką umową jest zakup w sklepie internetowym, może od niej w terminie 14 dni odstąpić bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33, art. 34 ust. 2 i art. 35.

Odstąpienie od umowy zawartej na odległość wymaga złożenia stosownego oświadczenia. Jego forma może być dowolna, ale najlepiej uczynić to na piśmie. Możecie Państwo w tym celu wykorzystać formularz odstąpienia od umowy dostępny na stronie naszego sklepu www.dobranekosmetyki.pl lub formularz stanowiący załącznik nr 2 do ustawy o prawach konsumenta (Dz. U. 2014, poz. 827 z poź, zm.). Po wypełnieniu formularza oświadczenia o odstąpieniu od umowy proszę przesłać go na adres sklep@dobranekosmetyki.pl. Po wysłaniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy, zgodnie z art. 30 ustawy o prawach konsumenta, niezwłocznie otrzymacie Państwo informację zwrotną potwierdzającą jego wpływ do naszego sklepu.

W przypadku odstąpienia od umowy zwrot pieniędzy nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu przez sklep www.dobranekosmetyki.pl zwracanej rzeczy. Oprócz równowartości ceny produktu sklep zwróci również konsumentowi koszty doręczenia zamówionego towaru. W przypadku, gdy Kupujący wybierze sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy, zwykły sposób dostarczenia oferowany przez przedsiębiorcę, to zgodnie z art. 33 ustawy o prawach konsumenta sklep dobrane kosmetyki.pl nie jest zobowiązany do zwrotu Konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów. Zwrot płatności nastąpi przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Konsument, chyba że Konsument wyraźnie zgodzi się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.

Obowiązki konsumenta w przypadku odstąpienia od umowy

Konsument ma obowiązek zwrócić rzecz przedsiębiorcy niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie rzeczy przed jego upływem.

WAŻNE!

Ze względu na ochronę zdrowia oraz względy higieniczne wszystkie produkty pielęgnacyjne oraz kosmetyki są przez nas dostarczane do Państwa w oryginalnych, zapieczętowanych opakowaniach. W przypadku otwarcia opakowań Klient, zgodnie z art. 38 pkt 5 ustawy o prawach konsumenta, nie może tych rzeczy zwrócić i tym samych nie przysługuje mu wtedy prawo do odstąpienia od umowy.

 

PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI

Na podstawie art. 556 Kodeksu cywilnego Sklep jest zobowiązany do dostarczenia Klientom sprzedawanych rzeczy bez wad fizycznych i prawnych (rękojmia). W przypadku wadliwości nabytych towarów Klientom przysługują uprawnienia przewidziane w ustawie z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (tekst jednolity Dz. U. z 2020 r. poz. 1740), w szczególności w części odnoszącej się do rękojmi (art. 556 i nast.).

Skuteczne złożenie reklamacji wiąże się z precyzyjnym wyartykułowaniem żądania Konsumenta w stosunku do Sklepu. Konsument może złożyć jedno z czterech równorzędnych żądań:

a. odstąpienie od umowy,

b. obniżenie ceny,

c. wymiana rzeczy na nową - wolną od wad,

d. bezpłatna naprawa (art. 560 § 1, art. 561 § 1 k.c.).

Co prawda ustawodawca nie wprowadza żadnej konkretnej formy oświadczenia reklamacyjnego, jednak dla celów dowodowych powinno być złożone na trwałym nośniku (pisemnie lub w formie elektronicznej). Stąd też poniżej znajdziecie Państwo formularz reklamacji w formacie pdf., który można pobrać.

Zgłoszenie reklamacyjne należy złożyć mailowo na adres sklep@dobranekosmetyki.pl lub na adres MDD Spółka z o.o. Sklep dobranekosmetyki.pl 82-300 Elbląg, ul. Wladysława Łokietka 53

Zgodnie z art. 568 § 2 i 3 k.c. roszczenia konsumenta przedawniają się z upływem roku licząc od dnia stwierdzenia wady.

                                                                                  Sklep www.dobranekosmetyki.pl

 

Pobierz Formularz odstąpienia od umowy kupna      

Pobierz Formularz reklamacji

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl